Aktyvūs filtrai

Antkakliai šunims

Antkakliai šunims – yra neatsiejama šuns priežiūros dalis. Tai ne tik stilingas ir madingas papuošalas, bet ir labai svarbi priemonė šuns saugumui. Juk yra net šviečiantis antkaklis šunims. Šie maži, bet labai svarbūs aksesuarai, gali atlikti net kelias funkcijas. Antkaklis, kaip ir bet kuris kitas aksesuaras, turi atitikti jūsų šuns poreikius ir net jo elgesio ypatybes. Šiai dienai, turime labai platų įvairių antkaklių pasirinkimą mūsų mažiems ir dideliems draugams. Bet kaip išsirinkti iš tokios gausos?


Antkaklis šunims. Kokį pasirinkti?

Mažų veislių šunims ir vidutiniams trumpaplaukiams tiks siauresni antkakliai šunims. Labiausiai paplitę yra standartiniai antkakliai, kurie yra pagaminti iš specialios tekstilės, natūralios ar dirbtinės odos. Antkaklį naudojimui reikėtų parinkti ne tik pagal šuns veislės ypatybes. Tarkim, jei vykstate prie vandens telkinio ir žinote, kad jūsų augintinis tikrai pasinaudos proga į jį įlipti, tuomet reikėtų naudoti medžiaginį antkaklį. Medžiaginis antkaklis, kuris yra pagamintas iš specialios tekstilės, vidinėje pusėje turi prisiūtą minkštinamąjį papildomos medžiagos sluoksnį. Toks antkaklis sušlapęs neišsitampys ir nepraras savo formos. Tai antkaklis, kuris bet kokiomis sąlygomis, gerai priglunda prie šuns kaklo. Tas pats patarimas galioja ir lietingu oru, gausiai sningant ar atlydžio metu. Dauguma medžiaginių antkaklių yra reguliuojamo dydžio ir turi saugią bei tvirtą greito užsegimo sagtį, kurią be vargo užsegs ir atsegs net ir vaikas. Kadangi, kai kurie antkakliai savo vidinėje dalyje turi paminkštinimą, todėl augintiniui, mažiau dirginamas jo kailis ir oda. Tai ypač naudinga tais atvejais, jei jūsų šuo yra jautresnis ar turi odos ir kailio problemų.

Ilgaplaukiams ir stambesnių veislių šunims rekomenduojama rinktis platesnius antkaklius. Pirmuoju atveju, kailis ne taip stipriai veliasi, antruoju – neužsiveržia kaklas. Be to, platesni antkakliai yra ir patvaresni, ir saugesni, jei augintinis turi daug jėgos.
Yra šunų, kurie dėl savo kūno struktūros negali dėvėti įprastų antkaklių. Laibakakliai yra greitai įsibėgėjantys šunys, kurie gali susižeisti kaklą, jei jiems uždėsite per siaurą antkaklį. Tokie šunys turi dėvėti priekyje praplatėjimą turintį antkaklį, t. y. turi būti platus antkaklis. Šie antkakliai dažniausiai būna odiniai su klasikine sagtele. Natūralios odos antkakliai yra gerai žinomi dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Tačiau, norint, kad natūralios odos antkaklis tarnautų ilgiau, reikia jį tinkamai prižiūrėti.

Iš principo, pasivaikščiojimams skirtas antkaklis šunims, gali būti pagamintas iš bet kokios medžiagos, gali būti net odinis. Taip pat yra ir šviečiantys. Tokie antkakliai turi žiedą pavadėliui prisegti, tačiau neturi vadinamosios smaugimo funkcijos. Šią funkciją turintys antkakliai yra skirti ringui arba šuns dresavimui.
Elektroniniai antkakliai specialiu signalu šunį perspėja, kad loti ar kaukti yra negalima. Šie antkakliai veikia pagal dvigubą principą. Jie tiekia elektros impulsą arba vibraciją į šuns kaklą. Šeimininkas gali valdyti šios stimuliacijos intensyvumą ir trukmę. Tai moderni ir naudinga technologija, kuri padeda dresūros metu, tačiau turi būti naudojama atsakingai, nekenkiant savo augintiniui nei fiziškai, nei psichiškai
Kiti, dresūrai skirti antkakliai yra – tramdomieji antkakliai. Tai metaliniai antkakliai turintys metalinius spyglius. Tokio tipo antkakliai sukelia šiokį tokį diskomfortą, kai šuo tempia pavadėlį, todėl jie daužniausiai naudojami dresuojant šunis.

Kita šunims skirtų antkaklių rūšis yra – šviečiantys antkakliai. Tai LED antkakliai šunims, kurie puikiai leidžia šeimininkui tamsiu paros metu matyti, kur yra jo šuo. Dar yra svarbu tai, kad vairuotojams kelyje, tokius eismo dalyvius yra daug lengviau pastebėti. Šviečiantis antkaklis yra ypač naudingas tamsiais rudens ir žiemos periodo vakarais. Šie antkakliai dažniausiai yra gaminami iš silikono ir jie neatstoja vedžiojimui skirtų antkaklių. Šviečiantys antkakliai – tik papildoma priemonė, kuri naudojama šuns saugumui. Taip pat yra antkaklių su šviesą atspindinčiais elementais. Šie, yra ypač reikalingi, tamsiuoju paros metu, jei vaikštote judriose vietose ar tokiais keliais, kuriuose yra automobilių judėjimas. Atšvaitinių antkaklių dėka, tiek jūs, tiek jūsų gyvūnas, tapsite geriau pastebimi automobilių vairuotojams.
Išsirinkti antkaklį savo šuniui galite iš daugybės spalvų ir raštų. Netgi atkreipiant dėmesį į tai, kokio charakterio savybes turi jūsų šuo.
Tačiau nepamirškite, kad pirmiausia, antkaklis turi būti – patvarus ir saugus.
Dar viena šunų antkaklių rūšis yra – antiparazitiniai antkakliai. Šie specialūs antkakliai suteikia apsaugą nuo blusų, erkių ar kitų nemalonių ir sveikatai pavojingų parazitų. Šie parazitai gali sukelti įvairias sveikatos problemas, nuo odos dirginimo iki rimtų ligų, pvz., babeziozės, bareliozės ar širdies kirminų infekcijos. Antiparazitiniai antkakliai padeda užkirsti kelią šiems nepageidaujamiems sveikatos sutrikimams. Reikia nepamiršti, kad tokius antkaklius yra būtina naudoti pagal gamintojo pateiktą instrukciją. Kai kurie šunys gali būti alergiški tam tikroms antiparazitinių antkaklių medžiagoms. Jei pastebite alerginę reakciją, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.


Kaip tinkamai užsegti antkaklį šuniui?

Jei jau išsirinkote tinkamą antkaklį (pvz., šviečiantis ar odinis) savo augintiniui(-iams), tuomet verta atkreipti dėmesį į tai, kad antkaklis šunims būtų tvirtai užsegtas. Užsegę antkaklį turėtumėte lengvai tarp jo ir šuns kaklo užkišti 2 pirštus. Optimalus antkaklio ilgis turėtų būti 2-3 cm didesnis nei šuns kaklo apimtis.
Grįžę namo po pasivaikščiojimo šuns antkaklį nusekite ir leiskite jo kaklo raumenims pailsėti, o kailiui ir odai antkaklio vietoje nenusitrinti ir neprarasti savo sveikos išvaizdos.
Periodiškai patikrinkite antkaklio būklę. Jei jis turi įtrūkimų, yra sugedęs, ar šuns sukandžiotas – tai gali kelti pavojų ne tik jūsų šuniui, bet ir aplinkai. Jei pastebite, kad šuo ima elgtis nerimastingai, bando nusimesti antkaklį, tuomet patikrinkite, ar antkaklis nespaudžia jūsų šuns kaklo. Tai ypač aktualu augantiems šunims. Kad ir koks būtų – odinis ar kitoks – jei jūsų augintinis dar nėra pripratęs prie antkaklio, būkite su juo kantrus. Gali prireikti laiko priprasti prie naujo aksesuaro.