Aktyvūs filtrai

Antkakliai

Antkakliai šunims. Kokį pasirinkti?

Mažų veislių šunims ir vidutiniams trumpaplaukiams tiks siauresnis antkaklis. Jis gali būti medžiaginis arba odinis, tačiau vykstant prie vandens telkinio ir žinant, kad jūsų augintinis tikrai pasinaudos proga į jį įlipti, reikėtų naudoti medžiaginį antkaklį. Tas pats patarimas galioja ir lietingu oru ar gausiai sningant, atlydžio metu, kadangi išdžiūvus oda pasidaro kieta ir šiek tiek susitraukia.

Ilgaplaukiams ir stambesnių veislių šunims rekomenduojama rinktis platesnius antkaklius. Pirmuoju atveju kailis ne taip stipriai veliasi, antruoju – neužsiveržia kaklas. Be to, platesni antkakliai yra ir patvaresni, todėl saugesni, jei augintinis turi daug jėgos. 

Dauguma medžiaginių antkaklių yra reguliuojamo dydžio ir turi saugią bei tvirtą greito užsegimo sagtelę, kurią be vargo užsegs ir atsegs net ir vaikas. Kai kurie antkakliai vidinėje dalyje turi paminkštinimą, kad augintiniui būtų mažiau dirginamas kailis ir oda. Tai ypač naudinga tais atvejais, jei jūsų šuo yra jautresnis ar turi odos, kailio problemų. 

Yra šunų, kurie dėl savo kūno struktūros negali dėvėti įprastų antkaklių. Laibakakliai, greitai įsibėgėjantys šunys gali susižeisti kaklą, jei jiems uždėsite per siaurą antkaklį. Tokie šunys turi dėvėti priekyje praplatėjimą turintį antkaklį. Šie antkakliai dažniausiai būna odiniai su klasikine sagtele. 

Iš principo, pasivaikščiojimams skirti šunų antkakliai gali būti pagaminti iš bet kokios medžiagos, jie turi neslankiojantį žiedą pavadėliui prisegti, tačiau neturi vadinamosios smaugimo funkcijos. Šią funkciją turintys pavadėliai yra skirti ringui arba dresavimui. Jie sukelia šiokį tokį diskomfortą, kai šuo įtempia pavadėlį.

Šviečiantys antkakliai šunims

Šviečiantys LED atkakliai šunims puikiai tinka dviem atvejais: jie leidžia ir šeimininkui tamsiu paros metu matyti, kur yra jo šuo, ir vairuotojams daug lengviau jus abu bevaikštančius kelyje pastebėti. Tai ypač naudinga tamsiais rudens ir žiemos metų periodo vakarais. 

Šviečiantys antkakliai šunims dažniausiai yra gaminami iš silikono ir jie neatstoja vedžiojimui skirto antkaklio. Tai – papildomai dedami antkakliai šunims. 

Taip pat yra antkaklių su šviesą atspindinčiais elementais. Šie ypač reikalingi, jei vaikštote automobiliams skirtais keliais tamsiais vakarais. Atšvaitiniai antkakliai šunims padės vairuotojams ir jus, ir jūsų augintinį pastebėti laiku.

Kaip tinkamai užsegti antkaklį šuniui?

Užsegę antkaklį turėtumėte lengvai tarp jo ir šuns kaklo užkišti 2 pirštus. Optimalus antkaklio ilgis yra 2-3 cm didesnis nei šuns kaklo apimtis.

Grįžę namo po pasivaikščiojimo šuns antkaklį nusekite ir leiskite jo kaklo raumenims pailsėti, o kailiui ir odai pavadėlio vietoje nenusitrinti ir neprarasti savo sveikos išvaizdos.