Aktyvūs filtrai

Osmosiniai filtrai akvariumui

Osmosiniai vandens filtrai

Atbulinio osmoso procesas remiasi vandens dalelių atskyrimu nuo kitų jame ištirpusių junginių, panaudojant pusiau pralaidžią membraną. Tai yra natūralaus osmoso proceso, vykstančio visose gyvose ląstelėse, atvirkštinis variantas.

Membrana sulaiko 96% - 99% vandenyje ištirpusių druskų, organinių ir neorganinių nešvarumų, bakterijų bei įvairių virusų. Pusiau pralaidi osmosinė membrana susideda iš kelių sluoksnių, užvyniotų ant perforuoto vamzdelio, kuris yra membranos viduje.

Užterštas vanduo, panaudojant aukštą spaudimą, patenka ant membranos paviršiaus, kur vandens dalelės prasisunkia per mikroskopines membranos poras. Teršalai išskiriami ir išmetami į nutekėjimo angą. Filtravimo technologijos rezultate gauname osmosinį vandenį.

Jo savybės: beveik nulinis druskingumas (mažas laidumas), labai minkštas – bendras (GH) ir karbonatis(KH) kietumas arti ,,0", be teršalų. Osmosinis vanduo yra puiki bazė akvariumų vandens paruošimui: naudojamas dekoratyviniams, augaliniams ir minkšto vandens arealų akvariumams. Osmosinis vanduo taip pat yra jūrinių akvariumų vandens paruošimo bazė.