Aktyvūs filtrai

Transportavimo boksai šunims

Transportavimo boksai gyvūnui

Šunų transportavimo boksai yra bene populiariausia priemonė keliaujant su gyvūnais. Juose patogu gabenti tiek šunis, tiek ir kates. Jei nešyklės geriausiai tinka nedidelių veislių šunims ir katėms, tai kieti transportavimo boksai gaminami ir vidutinių veislių, ir dideliems bei ypač dideliems šunims. Vidutinio dydžio ir dideli boksai šunims, kad juos būtų patogu gabenti, turi lengvai primontuojamus ratukus. 

Būtent kieti kelioniniai boksai šunims yra leidžiami ir skrendant lėktuvo bagažo skyriuje. Beje dauguma avialinijų keliaujant ratukus prašo nuimti, tačiau tai – ne bėda: juos nuimti ir uždėti yra paprasta ir greita. 

Kieti gyvūnų transportavimo boksai nėra pritaikyti pasivaikščiojimams mieste: jie neturi ilgos rankenos ir neprisitaiko bei šeimininko kūno. Jei norėsite su augintiniu pasivaikščioti po parduotuves, geriausia bus įsigyti nešioklę šuniui. 

Namuose boksas taps šuns būda, kurią jis pamėgs tikrai greitai ir gal net nuo jūsų paslėps visus savo skanėstus, o atėjus laikui keliauti jausis gerokai saugiau nei dėžėje, kurios nepažįsta. Be to, jei kada augintinį teks palikti prižiūrėti kitiems žmonėms, būtinai jų namuose palikite ir šuns boksą. Šuo jame jausis gerokai ramiau.

Kaip išsirinkti tinkamą transportavimo boksą šuniui?

Atkreipkite dėmesį – kelioninė dėžė gyvūnams turi turėti pakankamai ertmių orui cirkuliuoti.

 

Prieš rinkdamiesi dėžę išsimatuokite savo gyvūno aukštį nuo letenų iki aukščiausios jo vietos ir ilgį. Jei ausys stačios, matuoti reikės iki jų galiukų. Įprastai gamintojai nurodo pločio, ilgio ir aukščio parametrus. Jokiais būdais nepirkite tokios dėžės, kuri bus lygi ar tik vos didesnė už patį šunį. Atminkite, šuo turi galėti laisvai atsistoti ir apsisukti aplink savo ašį dėžėje. Dauguma avialinijų turi būtent tokius reikalavimus ir laikydamiesi gyvūnų gerovės reikalavimų jų akylai laikosi.

 

Dauguma boksų šunims turi vienas šonines dureles, kurios uždaromos tvirtu užraktu, tačiau dabar jau galima rasti ir per viršų atidaromų boksų ar net boksų su dvejomis – šoninėmis ir viršutinėmis durelėmis. Iš šių boksų gyvūną yra paprasčiau iškelti, jei jis pats nenori išeiti ir slepiasi dėžės gilumoje.