Aktyvūs filtrai

Dubenėliai

Dubenėliai šunims

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šuniui nėra jokio skirtumo, iš kokio dubenėlio ėsti, tačiau pasigilinę suprasite, kad kai kurie dubenėliai šunims yra visiškai nepatogūs: iš jų sunku valgyti arba atvirkščiai – maistas ryjamas nė nekramčius. Rezultatas – prastesnis virškinimas, nutukimas ir jo sukeltos ligos. Todėl, jei jau turite augintinį namuose, pasirūpinkite ir tinkamais dubenėliais.

Šuniui reikės bent jau dviejų, o kartais, jei maitinate mišriu maistu, ir trijų indelių. Vienas šuns dubenėlis turi būti skirtas vandeniui, kitas – sausam maistui, o konservai šunims turėtų keliauti į atskirą dubenėlį. Kaip ir minėjome, priklausomai nuo pasirinkto mitybos tipo namuose turėtų būti 2-3 skirtingi dubenėliai šunims.

Indeliai šunims: koks tinka jūsų šuniui?

Standartiniai, negilūs šunų dubenėliai yra skirti vidutinio dydžio gyvūnams, kurie neturi ilgų ausų ar ilgo smailaus snukio. Jie ypač patogūs suplotasnukiams, pavyzdžiui, mopsams.

 

Gilūs dubenys yra skirti ilgasnukiams šunims, pavyzdžiui, kurtams. Gilus dubuo šuniui yra būtinas jo snukio struktūrai atkartoti. Tam, kad augintinis patogiai sugriebtų maistą, ir kad bevalgydamas jo neišstumdytų aplink.

 

Gilūs, į viršų vos siaurėjantys dubenys šunims bus patogūs keturkojams su ilgomis ausimis. Tokiu atveju jų ausys nesukris į maistą ar vandenį.

 

Dubuo su stovu šunims reikalingas tuomet, jei gyvūnai yra aukšti, dideli. Nors jūsų šuo ir gali valgyti iš ant žemės pastatyto indo, jam tai nėra patogu: stipriai pasilenkus užspaudžiama šuns gerklė ir apsunkinamas rijimo procesas.

 

Lėto valgymo dubenėliai šunims skirti tiems ėdrūnams, kurie ryja nekramtydami. Šio tipo dubenų mechanizmų būna įvairių: vienus reikia paversti tam, kad iškristų nedidelis kiekis maisto, kiti turi grublėtą paviršių, treti atsidaro ir užsidaro automatiškai. Tokie dubenėliai sulėtina valgymo procesą, paverčia jį smagiu žaidimu ir neapsunkina virškinimo sistemos.

 

Kelioniniai dubenėliai šunims susistumia iki labai kompaktiško dydžio. Jie yra pagaminti iš silikono,  todėl net ir sustumto dubens forma gali prisitaikyti taip, kad tilptų tarp kitų daiktų lagamine.

 

Dubenėliai šunims su talpa maistui ir vandeniui. Tokie dubenėliai skirti atvejams, kuomet neturite galimybės įberti maisto. Jie tinkami katėms ir tiems šunims, kurie turi saiko jausmą. Maistas iš talpos pasipildo automatiškai, tad besaikiai rajūnai ilgai nelaukę ištuštins viską iki galo.