Aktyvūs filtrai

Akvariumų filtrų kempinės

Akvariumų filtrų kempinės

Pagrindinė ir elementariausia vandens filtravimo medžiaga yra akvariumo filtro kempinė, kuri valymą atlieka mechaniniu būdu, t. y. surinkdama į save iš vandens įvairius nešvarumus. Kempinės arba filtravimo vata naudojamos visų rūšių akvariumų filtruose. Jos gali būti tiek apvalios, tiek stačiakampės, dedamos į filtrų vidų arba užmaunamos ant vandens paėmimo antgalių iš išorės.

Nors kempinės atliekamas vandens filtravimo būdas laikomas mechaniniu, tačiau po tam tikro laiko ji tampa ir biologinio filtro atmaina. Kurį laiką praleidusi akvariumo vandenyje, ji tampa namais gerosioms bakterijoms ir taip prisideda prie akvariumo klestėjimo bei gerovės.

Būtent todėl kempinės plauti karštu vandeniu nerekomenduotina – kad nesunaikintumėte jos mikroskopinių gyventojų. Taip pat nemažai akvariumistų laikosi nuomonės, kad ją plauti galima tik nusemtame akvariumo vandenyje, bet ne po tekančio vandens srove. Kiti tikina, jog gerųjų bakterijų išsaugojimui tai didelės reikšmės neturi.

Renkantis naują akvariumo filtro kempinę, galima įsigyti ją su specialiu nitratus, nitritus ar fosfatus mažinančiu užpildu.