Aktyvūs filtrai

Akvariumo valymas

Akvariumo valymas ir priežiūra

Vanduo – gyvas, ypatingai svarbus elementas akvariume. Tai terpė, kurioje gyvena ir kvėpuoja žuvys, vandens augalai, įvairūs mūsų akims nematomi organizmai (bakterijos, dumbliai, pirmuonys ir t. t.). Jei norite sveiko akvariumo, traukiančio akis, atpalaiduojančio ir džiuginančio, privalote pasirūpinti jo švara bei tinkama vandens kokybe.

Iš ko susideda akvariumo vandens priežiūra?

 • Tinkamos vandens sudėties bei kokybės užtikrinimo. Mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite įvairių priemonių, padėsiančių išlaikyti vandens skaidrumą, stabdyti dumblių augimą, papildyti gerųjų akvariumo bakterijų kiekį, subalansuoti tinkamą pH. Taip pat testų vandens parametrų matavimui.

 • Periodiško dugno nusiurbinėjimo. Vandens filtrai akvariumuose atlieka labai reikalingą darbą – filtruoja vandenį. Vis tik dalis nešvarumų bet kokiu atveju nusėda ant dugno. Tam, kad akvariumas nevirstų pelke, susikaupusį dumblą pašalinti padės dugno nusiurbėjai.

 • Vidinės akvariumo stiklo pusės valymas. Tereikia luktelėti ir pamatysite, kad vidinė stiklo sienelė labai patinka dumbliams. Nevaloma ji tampa vis žalesnė ir vis mažiau permatoma. Kuo rečiau gramdote dumblius nuo stiklo, tuo jų sluoksnis tampa storesnis ir sunkiau nuvalomas.

Gerosios bakterijos, priemonės nuo dumblių ir kitokie papildai dažniausiai būna skysto pavidalo ir lašinami į vandenį bei tampa jo sudėties dalimi. Labai svarbu šias priemones naudoti tinkamais kiekiais bei laikantis kitų, ant pakuotės pateiktų, nurodymų.

Kokios priemonės ir įrankiai dar reikalingi jūsų akvariumo priežiūrai?

Jų taip pat galime jums pasiūlyti:

 • vandens temperatūros stebėjimui skirti termometrai ir jų priedai;
 • žuvelių gaudymui skirti sieteliai;
 • automatinės šėryklos;
 • įvairių formų žirklutės bei pincetai, naudojami gamtovaizdžio akvariume formavimui (aquascaping);
 • sraigių gaudyklės;
 • neršyklos žuvims;
 • silikonas, skirtas akvariumo sandarinimui;
 • akvariumo įrangos ir dekoracijų valymui skirtos priemonės;
 • kita.

Kokybiškos ir patogios akvariumo priežiūros priemonės bei įrankiai užtikrina ne tik švarą ir tvarką jūsų povandeninėje oazėje, bet ir tai, kad jums bus malonu bei patogu ja rūpintis. Tai reiškia, kad grožio procedūros bus atliekamos dažniau ir ne per prievartą.

Pasirūpinti tinkama terpe žuvims bei augalams tiesiog privalu. Nuo to priklauso jų savijauta, aktyvumas, sveikata, išvaizda – taigi, ir viso akvariumo išvaizda bei pasimėgavimas juo. Netinkama vandens sudėtis, besikaupiančios jame kenksmingos medžiagos gali ženkliai sutrumpinti tiek jūsų žuvelių, tiek augalų amžių, sukelti tam tikrus susirgimus.Tuo tarpu tinkama priežiūra leidžia žvynuotiems augintiniams jaustis puikiai, gerai augti, daugintis bei džiuginti jūsų akis savo spalvomis. Tinkamos akvariumo priežiūros kaina visada yra mažesnė, nei jo „gydymo“ kaina.

Visas minėtas priemones galima įsigyti internetu. Norintiems sutaupyti ir sumokėti pigiau, primename, kad periodiškai skelbiame akcijas.