Aktyvūs filtrai

Šukos, šepečiai

Šukos ir šepečiai šunims. Kokias rinktis?

Kokią priemonę ar netgi kelias priemones šuns šukavimui rinktis, priklauso nuo jo kailio struktūros ir ilgio. Kartais reikia įsigyti ir šepetį, ir šukas tam, kad ilgas ir į sąvėlas linkęs augintinio kailis trauktų ne tik šeimininkų, bet ir aplinkinių akį. Štai keli patarimai.

Jei jūsų šuns kailis trumpas ar vidutinis, šėrimosi metu puikiai pasitarnaus furminatorius. Ši priemonė efektyviai pašalina besikeičiančią gyvūno pavilnę ir negyvus plaukus. Furminatorių yra skirtingų dydžių, todėl galėsite išsirinkti pagal savo šuns veislę. Furminatoriai tinka ir katėms.

Šukavimo pirštinės ne tikšvelniai ir efektyviai pašalina negyvus plaukus, bet ir masažuoja gyvūno odą bei aktyvina kraujo apytaką viršutiniame jos sluoksnyje. Puikiai tinka trumpaplaukiams ar vidutinio kailio šunims.

Jei jūsų šuns kailis ilgesnis, pirmiausia jį reikėtų iššukuoti šukomis. Jomis greitais judesiais braukite nuo plaukų šaknų iki jų galiukų. Taip įveiksite besusidarančias sąvėlas ir paruošite gyvūno kailį šukavimui šepečiu.

Įvairūs šepečiai šunims tinka tiek trumpaplaukiams, tiek ir vidutinio bei ilgo plauko gyvūnams. Pastarųjų kailį šepečiu reikėtų perbraukti po to, kai jis būna kruopščiai iššukuotas šukomis.

Šukos blusoms iššukuoti. Tai itin tankios šukos, kurios sugaudo ir į paviršių iškelia parazitus. Šios šukos taip pat tinka sąvėloms, negyviems plaukams ir nešvarumams iš šuns kailio iššukuoti.

Jei šuns kailis labai susivėlęs, jums padės grėbliuko formos šukos ar šukos susivėlusiam kailiui šukuoti. Kai kurie grėbliukai turi besisukančius dantukus, kurie ypač palengvina iššukavimą.

Kaip dažnai šukuoti šunį?

Tai priklauso nuo jo kailio tipo. Daugiausiai dėmesio reikalauja ilgaplaukiai, banguoto kailio ir šiurkščiaplaukiai augintiniai. Jų kailį reikia stengtis prižiūrėti kiekvieną dieną. Taip išvengsite susivėlusio, negražaus ir purvino kailio problemų bei nemalonaus kvapo.

Trumpaplaukius ir vidutinio ilgio plauko šunis pakanka pašukuoti iki 3 kartų per savaitę, tačiau šėrimosi metu juos gali tekti šukuoti ir kiekvieną dieną.

Šukuotis šunis pratinkite nuo pat pirmųjų dienų. Jei jaučiate, kad šuniui nelabai patinka procedūra, stenkitės ją paversti žaidimu, o padėkoti už kantrybę puikiai tiks skanėstai šunims.