Aktyvūs filtrai

Šukos šunims

Jei norite estetiškai atrodančio šuns, sveikos jo odos ir gražaus augintinio kailio bei mažiau plaukų namuose ir ant rūbų, jums bus reikalingos šukos šunims, furminatorius ir kitos šuns nukailinimo priemonės. Nors yra ir nesišeriančių šunų veislių, tačiau didžioji dauguma namuose gyvenančių šunų šeriasi bene ištisus metus. www.akvazoo.lt rasite priemonių, tinkamų trumpaplaukiams, ilgaplaukiams ir šiurkščiaplaukiams visokių veislių ir dydžių šunims: nuo kokybiškų priemonių jorkšyro terjerams iki priemonių vokiečių aviganiui šukuoti. Sutaupykite laiko, juk šunų šukos gali būti užsakomos internetu iš www.akvazoo.lt gera kaina.

 

Šunų šukos ar furminatorius – ką pasirinkti?

 

Kokią priemonę ar netgi kelias priemones šuns šukavimui rinktis, priklauso nuo jo kailio struktūros ir ilgio. Ilgaplaukiams, trumpaplaukiams ir šiurkštaus kailio šunims yra naudojamos skirtingos šunų šukos ar šepetys. Kartais reikia įsigyti ir vieną, ir kitą tam, kad ilgas ir į sąvėlas linkęs augintinio kailis būtų nepriekaištingos išvaizdos ir trauktų ne tik šeimininkų, bet ir aplinkinių akį. Štai jums keli naudingi ir praktiški patarimai dėl to, koks pasirinkimas tinkamesnis – šukos šunims ar kitokia priemonė

Jei jūsų šuns kailis trumpas ar vidutinis, o pokailio daug, be abejonės, jam puikiai pasitarnaus furminatorius. Ši priemonė efektyviai pašalina besikeičiančią gyvūno pavilnę ir negyvus plaukus. Furminatorius gali būti įvairaus dydžio, todėl atidžiau pasidomėkite ir išsirinkite jūsų šuns veislei ir dydžiui tinkančią priemonę. Beje, furminatorius yra puiki nukailinimo priemonė tiek šunims, tiek ir katėms. 

Kita efektyvi šukavimo priemonė yra šukavimo pirštinės, kurios ne tik švelniai ir efektyviai pašalina negyvus plaukus, bet ir masažuoja gyvūno odą bei aktyvina kraujo apytaką viršutiniame jos sluoksnyje. Puikiai tinka trumpaplaukiams ar vidutinio kailio ilgio šunims. Be to, šukavimo pirštinė tinka ir nemėgstantiems šukavimo procedūrų augintiniams, ji švelni ir sukelia gyvūnui mažiau diskomforto. 

Jei jūsų šuns kailis ilgesnis, tuomet reikalingos šukos šunims, kurios skirtos ilgaplaukiams augintiniams. Ilgą kailį pirmiausia reikia iššukuoti šukomis. Jomis greitais judesiais braukite nuo plaukų šaknų iki jų galiukų. Taip įveiksite besusidarančias sąvėlas ir paruošite gyvūno kailį antram etapui – šukavimui šepečiu.

Įvairūs šepečiai šunims tinka tiek trumpaplaukiams, tiek ir vidutinio plauko bei ilgaplaukiams gyvūnams. Pastarųjų kailį šepečiu reikėtų perbraukti po to, kai jis būna kruopščiai iššukuotas šukomis. 

Kita kategorija - šukos blusoms iššukuoti. Tai itin tankios šukos, kurios sugaudo ir į paviršių iškelia minėtus parazitus. Šios šukos taip pat tinka sąvėloms, negyviems plaukams ir nešvarumams iš šuns kailio iššukuoti.

Jei šuns kailis labai susivėlęs, jums padės grėbliuko formos šunų šukos ar šukos susivėlusiam kailiui šukuoti. Kai kurie grėbliukai turi besisukančius dantukus, kurie ypač palengvina kailio iššukavimą. 

Kad maudyti augintinį būtų patogiau, rekomenduojame įsigyti masažinį šepetį su prausiklio talpa. Šis šepetys gyvūnams palengvina maudymosi procedūrą ir efektyviai šalina purvą, švelnia masažuoja augintinio odą, aktyvina kraujotaką ir palaipsniui gerina kailio bei odos būklę. Šepetys su talpa prausikliui yra labai patogus, o jo naudojimas tikrai labai paprastas.

 

Kaip dažnai šukuoti šunį?

 

Vieno atsakymo nėra. Tai visiškai priklauso nuo jūsų augintinio kailio tipo ir to, kaip stipriai jis šeriasi. Trumpaplaukiams šunims dėmesio reikia mažiau, o `daugiausiai dėmesio reikalauja ilgaplaukiai, banguoto kailio ir šiurkščiaplaukiai augintiniai. Jų kailį reikia stengtis prižiūrėti kiekvieną dieną. Taip išvengsite susivėlusio, negražaus ir purvino kailio problemų bei nemalonaus kvapo, o rezultate sugaišite mažiau laiko ir sutaupysite daugiau pinigų. Įsigykite ilgaplaukiams šunims skirtų kailio priežiūros priemonių ir pamatysite, kaip paprasta išlaikyti šuns kailį sveiką ir gražų. Tai gali būti ne tik šukos, bet ir nukailinimo priemonė, pvz., furminatorius.

Trumpaplaukius ir vidutinio ilgio plauko šunis pakanka pašukuoti iki 3 kartų per savaitę, tačiau šėrimosi metu juos gali tekti šukuoti ir kiekvieną dieną. 

Beje, šukuotis šunis pratinkite nuo pat pirmųjų dienų. Jei jaučiate, kad šuniui nelabai patinka ši estetikos procedūra, stenkitės ją paversti žaidimu, o padėkoti už kantrybę puikiai tiks dresūrai skirti skanėstai šunims.