Aktyvūs filtrai

Akvariumo gruntas

Akvariumo gruntas, kodėl jis reikalingas?

Jeigu namuose atsirado akvariumas, jokiu būdu nepradėkite jo įrenginėti, kol nepasirūpinote gruntu! Kodėl? Nes būtent nuo jo šis malonus užsiėmimas ir prasideda. Ypatingai, kad jis bus supilamas tik tą vieną kartą ir viskas. Vėliau jį keisite tik tuomet, kai visiškai darysite akvariumo atnaujinimą.

Jeigu kilo klausimas, ar apskritai reikalingas gruntas akvariumui, tai tvirtai atsakome, kad kiekvienam akvariumui jis būtinas. Jis užtikrina stabilumą jūsų vandens pasaulėlyje. Taip pat grunte gyvena gerosios gyvosios bakterijos, o tai palaiko normalią biologinę pusiausvyrą.

Akvariumo gruntas gali būti įvairių spalvų:

 • juodas;
 • baltas;
 • rudas;
 • rožinis;
 • geltonas;
 • žalias;
 • bordo;
 • ir kt.

Taip pat jis būna įvairių frakcijų (kitaip tariant stambumo):

 • smulkus (smėlis) – iki 2 mm;
 • vidutinis – nuo 2 iki 6 mm;
 • stambus – nuo 6 mm iki 10 mm.

Kada, kiek ir kokį akvariumo gruntą rinktis?

Į šį klausimą geriausiai atsakyti galima tuomet, kai žinoma, ar jūsų akvariume bus gyvų augalų ar ne. Kokios žuvys jame plaukios.

Pavyzdžiui, jeigu įsigijote mini akvariumą, kuriame plaukios viena žuvytė, naudoti galite visas grunto rūšis, kurios yra akvazoo.lt el.parduotuvėje ir fizinėse mūsų prekybos vietose. Į tokius klientai labai mėgsta dėti spalvotus, dažytus akmenukus. Kiek? Priklausomai nuo dugno ploto, paprastai pakanka 1-2 kg.

Gruntas augaliniam akvariumui

Jeigu tai bus augalinis akvariumas, tuomet nepamirškite prieš tai pasirūpinti ir pogrunčiu (substratu). Pirmiausiai jo reikės apie 1-2 cm tose vietose, kur numatyta sodinti gyvus augalus, o tik tuomet bus pilamas gruntas. Viso turi gautis maždaug 5 cm. sluoksnis. Pavyzdžiui, jeigu jūsų akvariumo dugno matmenys yra 100x40 cm, jį padengti reikalingu grunto kiekiu reikės apie 40-50 kg.

 Augaliniams akvariumams tinka vidutinės frakcijos gruntas, t.y. 2-6 mm. Geriausia, kad tai būtų chemiškai neutralus, kuo natūralesnis, kad nekietintų vandens.

Gruntas akvariumui be gyvų augalų

Tokiam akvariumui tinka visų rūšių gruntas! Čia jau labiau kreipkite dėmesį į savo žuvytes, kas joms labiau patinka, kokioje natūralioje aplinkoje jos įprastai būna.

Nuostabu tai, kad gruntas būna įvairių spalvų, stambumo ir čia galima pasitelkti net ir savo fantaziją, kad dugnas būtų dar ir gražus. Ir nebūtina išsirinkti vieno ir viskas. NE! Juos galima maišyti tarpusavy ir sukurti tikrai nuostabų derinį!

Tik neperdozuokite! Jeigu bus labai storai pridėta, ypatingai smulkaus grunto, tuomet apatiniame sluoksnyje neliks deguonies ir ten ims veistis aneorobinės bakterijos, dėl kurių gali  susidaryti sieros vandenilis ir pražudyti visą akvariumo biosistemą.

Tai kiek dėti grunto? Jeigu tai smėlis, tikrai pakaks 1-2 cm sluoksnio. Jeigu vidutinės ar stambios frakcijos – galite sluoksniuoti apie 5 cm.

Visas mūsų siūlomas grunto akvariumui rūšis galima įsigyti internetu. Čia visuomet patrauklios kainos, dažnai vyksta akcijos. Jeigu norite įsigyti grunto pigiau, tereikia sekti mūsų naujienas.