Aktyvūs filtrai

Šunų maistas

Kokybiškas šunų maistas yra viena svarbiausių sąlygų norint turėti sveiką ir ilgaamžį augintinį. Namų sąlygomis suderinti reikiami produktai ir subalansuota šuns mityba nėra toks paprastas reikalas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Gamintojai ne vienerius metus atlieka tyrimus, todėl žino skirtingų šuns vystymosi stadijų, amžiaus, dydžio, kailio ir kitus poreikius. Būtent todėl maistas šunims yra visuomet gaminamas atsižvelgiant į tam tikrus parametrus. Pagal juos pašaras praturtinamas reikalingu kiekiu maistingųjų medžiagų, papildomas vertingais elementais, tokiais kaip vitaminai ir mineralai. Todėl, jei norite sveiko, ilgaamžio ir laimingo šuns, rekomenduojame išsiaiškinti jo pomėgius, poreikius ir šerti savo augintinį tik specialiu, šunims skirtu maistu. Atminkite, kokybiškas šuns ėdalas – geriausias pasirinkimas norintiems ilgos ir gražios draugystės su savo keturkoju! www.akvazoo.lt kokybišką, visavertį šunų ėdalą galima įsigyti gerokai pigiau tuomet, kai mūsų internetinėje parduotuvėje skelbiama akcija. Sekite naujienas mūsų socialiniuose tinkluose, užsisakykite naujienlaiškį ir apie akcijas šunų prekėms sužinokite pirmieji.

 

Šunų ėdalas: kaip jis skirstomas?

  Dažniausios maisto rūšys ir stambiausias jo skirstymas yra:

  1. sausas maistas šunims
  2. konservai šunims. Šuns maitinimas pasirinktu maistu priklauso nuo jo dydžio, amžiaus, būdo, aktyvumo lygio, pomėgių ir netgi jo turimų sveikatos problemų, pavyzdžiui, nenatūraliai didelio šėrimosi, sąnarių problemų ar  panašiai.

Sausas šunų ėdalas yra pats populiariausias maistas bet kokios veislės ir dydžio šunims. Tai visavertis pašaras šunims, kurio pilnai pakanka jų gerai savijautai ir puikiai sveikatai palaikyti. Šis pašaras pasižymi itin plačia skonių ir sudėties pasiūla. Dar galima išskirti ir tai, kas labiau tinka jaunučiams augintiniams – t. y. šuniukų maistas. Savo augintiniui galite pasiūlyti labiau įprasto skonio ėdalą su paukštiena, antiena ir ryžiais, lašiša, ėriena arba paįvairinti jo meniu maistu su arkliena ar upėtakiais ir jūros dumbliais. Svarbu, kad keisdami šuns maistą tą darytumėte palaipsniui į esamą maistą įmaišydami vis didesnį procentą naujo tol, kol maistas visiškai pasikeis. Taip išvengsite augintinio virškinimo problemų. Sausi pašarai šunims dar gali būti skirstomi pagal klases: ekonominė, premium, super premium, ultra premium. Kad palaikytumėte gerą augintinio sveikatą, šuns maitinimas turėtų susidėti iš ne žemesnės nei super premium maisto kategorijos. Šis maistas skiriasi savo sudėtimi. Kuo aukštesnė maisto kategorija, tuo joje didesnis procentas mėsos, mažiau jos subproduktų ir grūdinių kultūrų.   Sausas maistas šunims yra parduodamas įvairių dydžių pakuotėse. Perkant didesnę pakuotę, kilogramo kaina yra žemesnė. Be to, sauso maisto dėl jo gamybos formulės ir maistingųjų medžiagų kiekio šuniui reikia mažiau nei konservų, todėl palyginus su RAW ar BARF šunų mityba, sausas maistas yra visavertis, tačiau pigus šuns mitybos būdas. Be to sausą maistą yra patogu sandėliuoti, o jo galiojimo laikas yra ilgas. Konservai šunims, kaip ir sausas maistas, yra visavertis įvairių skonių ir jų kombinacijų šuns ėdalas. Vieni populiariausių ir dažniausiai sutinkamų tradicinių skonių – konservai šunims su vištiena, jautiena ar žuvimi, tačiau kviečiame pasiūlyti savo augintiniams ir kai ką įvairesnio. Paįvairinkite jų racioną konservais su triušiena ir spanguolėmis, Iberijos kiauliena ir kalakutiena, elniena ir daržovėmis ar konservais su vištos kepenėlėmis. Konservai gali būti pagrindinis ir vienintelis šuns maistas. Dar juos galima kaitalioti su sausu maistu ar maišyti kartu vieno maitinimo metu. Tokiu atveju reikia sumažinti gamintojo rekomenduojamas šėrimo normas, kitaip šuo ims tukti, o tai ilgainiui atsilieps jo sveikatai. Konservai šunims labai tiks tuo atveju, jei jūsų šuo yra senas, turi dantų problemų, labai nenoriai ėda sausą maistą, geria labai mažai vandens ar atsigauna po operacijos, ligos.  Šunų ėdalas yra įvairus ir tikrai kiekvienam augintiniui galima parinkti tinkamą mitybą.

Maistas šunims: kokį pasirinkti?

  Svarbiausi kriterijai yra šie: šuns amžius ir jo dydis arba svoris kilogramais. Gali būti ir papildomų kriterijų, pavyzdžiui, specialūs šuns poreikiai. Prie šių poreikių priskiriamos įvairios alergijos, negalavimai, problemos su virškinimo sistema ar sąnariais, prasta kailio būklė, nutukimas, šuniukų maitinimas ir panašiai. Šuns amžius ir dydis. Šie du parametrai yra tampriai susiję ir beveik visi gamintojai ant maisto pakuočių nurodo, kokiai amžiaus kategorijai ir šuns dydžiui yra skirtas ėdalas. Pagal tai gaminant maistą formuojama maistingųjų medžiagų proporcija ir granulės dydis. Pirkdami maistą atkreipkite dėmesį į tai, kokiai kategorijai yra skirtas šuns ėdalas. Maistas šunims su specialiais poreikiais. Šunys, kaip ir žmonės, gali turėti sveikatos sutrikimų ir specialių poreikių. Dažnu atveju, lengvi sutrikimai gali būti koreguojami specialaus šunų maisto pagalba. Toks maistas yra papildomas ingredientais, vitaminais ir kitomis medžiagomis, kurios nuolat stiprina tam tikras organų sistemas. Šuns veislė. Kai kurie gamintojai maistą skirsto ir pagal šuns veislę. Taip yra todėl, kad veisliniai šunys yra gerai ištyrinėti, žinomos jų stipriosios ir silpnosios pusės, specialūs poreikiai. Šunų ėdalas, skirtas tam tikrai veislei, yra sukurtas pagal jos poreikius, papildytas reikalingais elementais, priedais ir vitaminais tam, kad jūsų šuo būtų sveikas, energingas ir ilgaamžis.  Taip pat yra su jaunais šuneliais – jiems skirtas šuniukų maistas, kuriame yra tai, ko reikia augančiam organizmui.

Sausas šunų maistas be grūdų

Atskirą sauso maisto kategoriją sudaro begrūdis maistas šunims. Toks šunų ėdalas visiškai netur grūdinių kultūrų. Grūdai pakeičiami vertingais baltymais, t.y., raudona mėsa, žuvimi, paukštiena, žvėriena ar kita mėsa. Šis šunų maistas taip pat yra rekomenduojamas į alergijas linkusiems šunims. Apie šią ėdalo kategoriją plačiau kviečiame skaityti skyriuje Begrūdis maistas šunims.  

Šuniukų maistas

Šuniukai yra augantys organizmai. Norint, kad visos jų funkcijos formuotųsi teisingai, o šuniukai užaugtų sveiki, atjunkinant nuo maitinančios kalės, jiems reikalingas specialiai subalansuotas, visavertis šuniukų maistas. Tokį maistą įprastai jau galima duoti 4 savaičių sulaukusiems šuniukams. Pirkdami pasitikrinkite, gamintojai ant pakuotės visuomet nurodo, kokio amžiaus šuniukams yra skirtas sausas ėdalas. Maistas šuniukams yra praturtintas papildomu maistingųjų medžiagų kiekiu, vitaminais, mineralais ir kitais elementais tam, kad būtų užtikrintas jų vystymuisi reikalingas kalorijų kiekis, stiprinamas imunitetas, besiformuojantys kaulai, dantys ir kitos organizmo sistemos.  

Kiekvieną mėnesį – nauja akcija. Internetu pigiau!

Mūsų e. parduotuvėje šunų maistas yra skirtas visoms šunų amžiaus ir dydžio kategorijoms, taip pat specialių poreikių šunims, be abejonės yra ir mažiems augintiniams skirtas šuniukų maistas. Be to, www.akvazoo.lt labai dažnai skelbiamos įvairios nuolaidos šunų maistui, tad užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir sekite Akvazoo socialinius tinklus, kur dalinamės šviežiausiomis savo naujienomis. Kiekviena akcija – galimybė įsigyti gyvūnams skirtus produktus internetu mažesne kaina, mokėti pigiau ir sutaupyti daugiau.

Šunų maistas, ėdalas internetu pigiau, akcija - AKVAZOO.LT