Aktyvūs filtrai

Akvariumų spintelės

Kam reikalinga akvariumo spintelė?

Įsigijus akvariumą, visą įrangą jam ir aprūpinus dekoracijomis bei žuvelėmis, gali kilti klausimas, ar spintelė tikrai reikalinga? Čia pateikiame keletą svarbiausių punktų, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį ir tik tuomet nuspręsti:

  • Akvariumo dydis. Jeigu jis yra mažas, nesiekia 50 litrų, tuomet speciali spintelė nereikalinga. Jeigu daugiau, tuomet spintelės akvariumui klausimą būtinai derėtų apsvarstyti.
  • Akvariumo pilnas svoris. Joks įprastas stalas neatlaikytų akvariumo, kurio tūris jau siekia 100 litrų ir daugiau. Įsivaizduokite, kai jis pripildomas vandens, sudedamos visos dekoracijos, įranga, gruntas, pačios žuvys! Net ir 50 litrų talpai rekomenduojama akvariumo spintelė. Jos sukurtos specialiai šiems dideliems svoriams išlaikyti.
  • Akvariumo priedų kiekis. Verta įvertinti visų priedų prie akvariumo kiekį ir apsvarstyti, kur „paslėpti“ įrangos laidus. Spintelės su durelėmis leidžia tą padaryti itin lengvai.

Apibendrinant, galima daryti išvadą, kad, jeigu jūsų akvariumas siekia 50 litrų ir daugiau, speciali akvariumo spintelė turėtų būti jūsų siekiamybė. Jos yra suprojektuotos taip, kad išlaikytų didelį svorį ir neišlinktų jų stalviršis. Be to, ji puikiai dera prie paties akvariumo ir namų interjero.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis akvariumo spintelę?

Visų pirma, spintelę reikėtų rinktis pagal patį akvariumą, t.y. jo išmatavimus bei formą. Jeigu akvariumas yra ovalus, tuomet ir spintelė labiau derės ovali. Jeigu stačiakampis, tuomet ir spintelę dera rinktis būtent tokią.

Išmatavimai jokiu būdu negali būti mažesni, nei akvariumo dugno matmenys. Jeigu taip nutiktų, stiklas neatlaikytų ir skiltų, kadangi neturėtų stabilaus pilno pagrindo jam.

Paprastai akvariumų spintelės gaminamos iš medžio plokštės. Nugarėlė taip pat turi būti ne kartono, o medžio plokštės. Labai gerai, jeigu yra daugiau statmenų pertvarų, ne tik šonai.

Svarbiausia, jog spintelė būtų tvirta, pagaminta specialiai šiam tikslui.

Jeigu jūsų akvariumas atitinka bent vieną iš šių dugno matmenų: 60x30, 80x30, 100x40, 120x40 ar 150x50 – spintelę jam galite įsigyti tiesiog čia ir dabar, akvazoo.lt. Galite būti tikri, kad visos pagamintos iš tvirtų medžio plokščių. Pavyzdžiui, Aludekor modelio akvariumų spintelės yra medžio plokštės su aliuminio juostelėmis. Itin populiaraus Glossy modelio – taip pat patvarios, drėgmei atsparios medžio plokštės su blizgaus paviršiaus durelėmis. 

Vykstant akcijoms ar išpardavimams, akvariumo spintelę galima įsigyti pigiau.

Jeigu neradote reikalingų matmenų, susisiekite su mumis! Mums reikės jūsų akvariumo ilgio, pločio ir aukščio, kad galėtume įgyvendinti individualų sprendimą jums!