Aktyvūs filtrai

Antsnukiai šunims

Antsnukiai šunims – svarbi apsaugos priemonė ne tik dideliems ir stipriems šunims, ir ne tik tais atvejais, kai augintinis yra agresyvus.
Kiekvieno šuns gyvenimo momentu gali pasitaikyti tokia situacija, kurios metu gali tekti naudoti antsnukį. Kiekvienas šuo turėtų būti supažindintas su antsnukiu, tuo atveju, jei ateis diena, kai jam reikės jį dėvėti. Tuomet, nei jūs, nei jūsų augintinis nepatirsite papildomo streso.
Antsnukiai šunims, bet kuriuo atveju, užtikrina ir kokybišką pasivaikščiojimą, ir apsaugo kitus žmones bei gyvūnus nuo galimų šuns agresyvumo protrūkių. Taip pat padeda jūsų augintiniui išvengti nelaimingų atsitikimų, tais atvejais, kai būnant lauke, šuo kėsinasi nuo žemės ką nors suvalgyti. Antsnukis šunims yra naudojamas (tiek mažiems, tiek dideliems), kad jūs ir visi šalia esantys būtų apsaugoti nuo nebūdingo, bet suprantamo šuns elgesio. Tad iš tiesų yra reikalinga tokia priemonė, tuo labiau, jog ir kaina priimtina, perkant ją internetu.

Antsnukis šunims. Kodėl ir kada jo reikia?


Vis dar yra žmonių, kurie mano, kad antsnukiai yra skirti tik agresyviems šunims. Bet, tai yra priemonė, kuri padeda tiek šuns dresūroje, tiek keliaujant į tokias vietas, kuriose yra žmonių ir kitų gyvūnų. Šunims tokios vietos ar nepažįstami žmonės gali kelti nerimą ir baimę. Net patys draugiškiausi šunys, išsigandę gali įkasti. Antsnukiai šunims yra nepakeičiama priemonė tiems, kurie pasivaikščiojimų metu renka viską nuo žemės. Tokiais atvejais šunų antsnukiai apsaugo augintinį nuo galimų apsinuodijimų ar kitų jo sveikatos sutrikdymų. Renkantis antsnukį labai svarbu atsižvelgti į tinkamą jo dydį, medžiagą, iš kurios jis yra padarytas ir formą. Antsnukis šunims neturėtų augintiniui veržti, spausti, trinti ar kaip nors trukdyti jo judesiams. Ši priemonė jūsų šuniui taip pat gali būti reikalinga ir veterinarinės apžiūros metu, dėl aplinkinių žmonių ir kitų gyvūnų saugumo.
Dažniausiai antsnukiai šunims sukelia nemažai neigiamų emocijų, tačiau tam tikrais atvejais antsnukis šuniui yra reikalingas būtent jo paties apsaugai. Ši apsisaugojimo priemonė turi būti pritaikyta prie šuns dydžio, kitu atveju jis gyvūnui kels diskomfortą. Taip pat antsnukis turi gerai priglusti prie šuns galvos, o dirželiai neįsirėžti į šuns kailį ar odą. Augintinis neturėtų būti tempiamas ar traukiamas už antsnukio.
Šunį prie antsnukio rekomenduojama pradėti pratinti po truputį. Tai gali prasidėti vos nuo keliolikos sekundžių antsnukio dėvėjimo laiko. Taip savo augintiniui  sukelsite mažiau įtampos ir streso. Jei šuo pirmą kartą su antsnukiu susipažins, tuo metu, kai bus susižeidęs ar išsigandęs, bus beveik neįmanoma antsnukį naudoti ateityje. Šuo pradės susieti šį daiktą su įtemptomis aplinkybėmis.
Antsnukiai turėtų būti naudojami tik būtiniausiais atvejais. Jei įmanoma, tai tik trumpam laikui, ir tik su žmogaus priežiūra. Nuolatinėms šuns elgesio problemoms, tokioms kaip: lojimas ar kramtymas – antsnukis neturėtų būti ilgalaike priemone, kuri šias problemas išspręs.

Antsnukiai šunims. Koks antsnukio tipas yra tinkamas jūsų augintiniui?


Yra keli antsnukių šunims tipai, į kuriuos privalu atsižvelgti.
Medžiaginiai antsnukiai šunims dažniausiai yra pagaminti iš įvairaus pločio juostelių. Kiti – šiek tiek panašūs į veterinarinio tipo antsnukius. Kai kurie jų gali būti reguliuojamo dydžio, t. y. snukį galima daugiau ar mažiau suspausti. Jei antsnukį stipriai užveršite, šuo negalės lekuoti ar atsigerti, todėl įsivertinkite, ar jūsų turimas antsnukis tikrai tiks ir karštuoju metų sezonu.
Tuomet, jau minėtas – veterinarinis antsnukis šunims. Jie dažniausiai būna tekstiliniai ir labai gerai apspaudžia visą šuns snukį. Šuo negali nei prasižioti, nei gerti, nei valgyti. Tuo pačiu jis negali atlikti gyvybiškai svarbios funkcijos – lekavimo ir atsivėsinimo, todėl veterinarinis antsnukis gali būti naudojamas tik ypatingai trumpam laikui.
Itin populiarūs yra „krepšelio“ tipo antsnukiai. Jie gali būti metaliniai, plastmasiniai ar odiniai. Tokie antsnukiai maunami ant snukio ir susegami už šuns galvos. Jei teisingai parinktas dydis, šie antsnukiai leidžia šuniui laisvai lekuoti, atsigerti vandens ar krimstelti vieną kitą skanėstą. Kai kurie net turi plyšius išilgai šonų, kad būtų galima pro groteles paduoti šuniui skanėstą.
Dresavimui skirti antsnukiai šunims yra tokie, kurių apačioje segamas pavadėlis. Taip sukeliamas nepatogumas šuniui, jei jis yra linkęs tempti savo šeimininką.

Prieš pirkdami antsnukį išmatuokite savo šuns snukio apimtį storiausioje jo vietoje ir, žinoma, ilgį. Kai kurie antsnukiai turi profiliuotus įdėklus, kurie yra iš minkštos medžiagos. Tokie antsnukiai suteikia gyvūnui daugiau komforto. Tinkami ir dideliems, ir mažiems.
Antsnukio diržai turėtų būti pakankamai įtempti, kad šuo pats negalėtų jo nusiimti. Tačiau, pakankamai laisvi, kad nespaustų. Per daug įtemptas antsnukis gali slopinti šuns kvėpavimą. Išsimatavus augintinį, rekomenduojama, prie gauto rezultato pridėti po 2 centimetrus. Toks antsnukis bus komfortabilus ir netraumuos bei nežalos jūsų augintinio.
Na ir galiausiai lieka tik pagalvoti apie medžiagą iš kurios yra pagamintas antsnukis. Galima rinktis iš kelių rūšių, tokių kaip: tekstilinis, odinis ar metalinis. Antsnukį savo šuniui rinkitės atidžiai, nes kiekvienas jų turi savo privalumų ir trūkumų. Todėl, kas tiks vienam šuniui, netiks kitam. Ganėtinai platų šunų antsnukių pasirinkimą, mažiems ir dideliems augintiniams, galite rasti www.akvazoo.lt parduotuvėje internetu, su išties protinga kaina ir patogiausiu jums pasirinktu pristatymo būdu.