Aktyvūs filtrai

Antsnukiai

Antsnukiai šunims. Kada jo reikia?

Dažniausiai antsnukiai šunims sukelia nemažai neigiamų emocijų, tačiau tam tikrais atvejais antsnukis šuniui yra reikalingas būtent jo paties apsaugai. Nemažai šunų išėję į lauką taip ir dairosi, kas „padėta ne vietoje“, o radę net nedvejodami sukerta taip staigiai, kad šeimininkas net truktelti pavadžio nespėja. Tokiais atvejais antsnukis gali būti puiki išeitis ir apsauga pačiam šuniui. 

Kitas atvejis, kai antsnukis yra tikrai neišvengiamas – vizitas pas veterinarą. Net ir taikiausias šuo, jei jam specialistas spustels ten, kur skauda, gali gintis. Tai normalu. Būna, kad šuo krimsteli ir į šeimininko ranką, todėl eidami į veterinarijos ligoninę turėkite savo pilnai snukį aptraukiantį antsnukį. 

Prieš pirkdami antkaklį išmatuokite savo šuns snukio apimtį storiausioje jo vietoje ir, žinoma, ilgį. Rekomenduojama, prie gauto rezultato pridėti po du centimetrus. Toks antsnukis netraumuos ir nežalos augintinio. Tuomet pagalvokite apie medžiagą: tekstilinis, odinis, geležinis, plastmasinis. Kiekvienas jų turi savo privalumų ir trūkumų.

Kokį antsnukį šuniui pirkti?

Medžiaginiai antsnukiai šunims dažniausiai yra pagaminti iš įvairaus pločio juostelių. Kiti – šiek tiek panašūs į veterinarinio tipo antsnukius. Kai kurie jų gali būti reguliuojamo dydžio, t.y. snukį galima daugiau ar mažiau suspausti. Jei antsnukį stipriai užveršite, šuo negalės lekuoti ar atsigerti, todėl įsivertinkite, ar jūsų turimas tikrai tiks karštu sezonu.

Tuomet, jau minėtas – veterinarinis antsnukis šunims. Jie dažniausiai būna tekstiliniai ir labai gerai apspaudžia visą šuns snukį. Šuo negali nei prasižioti, nei gerti, nei valgyti. Tuo pačiu jis negali atlikti gyvybiškai svarbios funkcijos – lekavimo ir atsivėsinimo, todėl veterinarinis antsnukis galimas tik labai trumpam laikui.

Populiarūs yra „krepšelio“ tipo antsnukiai. Jie gali būti geležiniai, plastmasiniai ar odiniai. Tokie antsnukiai maunami ant snukio ir susegami už šuns galvos. Jei teisingai parinktas dydis, šie antsnukiai leidžia šuniui laisvai lekuoti, atsigerti vandens ar krimstelti vieną kitą skanėstą. 

Dresavimo antsnukiai šunims yra tokie, kurių apačioje segamas pavadėlis. Taip sukeliama nepatogumų šuniui, jei jis yra linkęs tempti savo šeimininką.