ProAqua Test NO3 testas

23,10 €

Testas nitratų kiekiui vandenyje nustatyti.

JBL2412500
  Saugus Atsiskaitymas

El. Bankininkystė, Grynais ar Kortele Pristatymo Metu.

  Nemokamas Pristatymas

Nemokamas pristatymas užsakymams nuo 29€.

  Prekių Grąžinimas

Suteikiame 14 dienų pinigų grąžinimo garantiją.

Visų organinių medžiagų skaidymas akvariumuose (ir tvenkiniuose) vyksta tam tikrais etapais: baltymai → amonis → nitritai → nitratai (visa tai vadinama azoto ciklu). Už visus šiuos procesus atsakingos yra bakterijos. Matuodami amonio, nitritų ir nitratų kiekius, galime įsitikinti, kaip gerai veikia ši „sistema“. Geriausia, kad amonio ir nitratų iš viso nebūtų, arba labai mažai, kitu atveju sutrinka bakterijų pusiausvyra. Jeigu nitratų kiekis didėja, o amonio ir nitritų nedaug arba jų iš viso nerandama, parodo, kad akvariume yra gera bakterinė pusiausvyra. Tačiau tai taip pat reiškia, kad akvariume yra nepakankamas žuvų (azoto šaltinis) ir augalų (vartotojų) kiekis. Tvenkiniuose taip dažniausiai nutinka, jeigu nėra pakankamai grunto ar pelkėtos zonos, kurie veiktų kaip natūrali valymo sistema. Taip pat iš gruntinių vandenų, į tvenkinį, gali patekti ir nitratų turinčių trąšų. Jei vandenyje yra daug nitratų ir fosfatų, atsiranda sąlygos nepageidaujamiems dumbliams augti ir daugintis. Todėl nitratų koncentracija gėlavandeniuose akvariumuose turėtų būti iki 30 mg/l, o jūriniuose akvariumuose - 20 mg/l. Tvenkiniuose nitratų koncentracija neturėtų viršyti 5 mg/l, ideali – 0 mg/l. Akvariumuose, kuriuose labai daug augalų ir mažai žuvų, gali būti priešingai: nitratų per mažai, augalams tokios koncentracijos nepakanka, todėl reikia naudoti trąšas.

Naudojimas:
1. Praskalaukite mėgintuvėlius ir švirkštą tiriamuoju vandeniu.
2. Abu mėgintuvėlius užpildykite tiriamuoju vandeniu, po 10 ml. Naudokite švirkštą.
3. į tiriamąjį mėgintuvėlį įberkite 1 didelį kaušelį reagento Nr. 1, tada 6 lašus reagento Nr. 2. Užkimškite mėgintuvėlį kamšteliu ir gerai supurtykite, pirmojo reagento milteliai gali būti nepilnai ištirpę. Palikite 10 minučių, kol išryškės spalva.
4. Abu mėgintuvėlius įstatykite į pilką stovelį. Apačioje mėgintuvėlis su reagentu, viršuje, ties V formos įpjova, mėgintuvėlis be reagento.
5. Spalvų skalę pasidėkite taip, kad balti rutuliukai būtų apačioje, o spalvoti – viršuje.
6. Stovelį su mėgintuvėliais stumkite per skalę, kol abiejų mėginių spalvos bus panašiausios viena į kitą. Tai ir bus tiriamo vandens nitritų kiekis.

Kiekio korekcijos:
Per mažai: įpilkite trąšų, sudėtyje turinčių azoto.
Per daug: reguliariai šviežinkite akvariumo vandenį, naudokite nitratus mažinančius biologinio filtro užpildus, pvz.: JBL NitratEx (tinka tik gėlavandeniams akvariumams) arba JBL BioNitratEx. Esant galimybė, pasodinkite greitai augančių augalų, jie sugers nitratų perteklių.

 
Gamintojas: ,,JBL”, Vokietija

Prekių nuotraukos yra iliustracinio pobūdžio. Prekės aprašymas yra bendro pobūdžio ir ne visos savybės gali būti paminėtos. Ant produkto pakuotės nurodoma informacija yra detalesnė. Rekomenduojame vadovautis informacija esančia ant prekės pakuotės. Elektroninėje www.akvazoo.lt parduotuvėje skelbiamos kainos, akcijos, nuolaidos gali skirtis nuo kainų, akcijų, nuolaidų, taikomų fizinėse Akvazoo parduotuvėse.

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko: