Aktyvūs filtrai

Begrūdis maistas šunims

Begrūdis maistas šunims yra geriausias pilnavertės mitybos pavyzdys. Tai nesudėtinga suprasti išsiaiškinus, kokie yra šuns organizmo poreikiai ir tai, kaip veikia jo virškinimo sistema.

Pirmiausia reikia žinoti, kad šuns virškinimo traktas yra kitoks nei žmogaus, tad ir mūsų poreikiai yra skirtingi. Šunų virškinimo sistema neišskiria pakankamai angliavandenių skaidymui svarbaus fermento – amilazės. Štai todėl veterinarai, profesionalūs veisėjai ir atsakingi šunų augintojai vieningai taria griežtą NE maistui „nuo stalo“ ir ekonominės klasės maistui. Pagrindinė šio maisto problema yra angliavandenių perteklius, o žmogaus maiste prie to dar prisideda ir riebalai, druskos, prieskoniai, kurie šunims gali būti netgi labi kenksmingi. Taigi, dėl skirtingos virškinimo sistemos, skrandžio rūgštingumo, virškinimo fermentų sudėties šunys žymiai sunkiau virškina angliavandenius.

Grūdai yra ne kas kitas kaip angliavandeniai. Jie iš šuns organizmo pasišalina beveik nepakitę, todėl ir naudingų maistingųjų medžiagų šuo iš grūdų praktiškai negauna. Tą nesunku suprasti atkreipus dėmesį į šuns tuštinimosi gausumą ir dažnumą. Jei šuo tuštinasi gausiai ir dažnai, labai tikėtina, kad maiste yra daug grūdinės kilmės produktų, kurie trikdo virškinimo sistemą. Negaunant pakankamai maistingųjų medžiagų, ilgainiui susilpnėja šuns imunitetas, kenkiama kitoms organų sistemoms, kas ilgainiui garantuotai taps tiesiausiu keliu įvairioms ligoms atsirasti. Be to, angliavandeniai tukina, o tai ypač svarbu mažiau judantiems, vyresnio amžiaus šunims. Maisto netoleravimas ir jo sukeliami negalavimai gali pasireikšti ir padidėjusiu dujų kiekiu šuns žarnyne.

Be to, dažniausia šuns alergijų priežastis yra būtent angliavandeniai. Jie gali sukelti niežulį ir kitas odos bei kailio problemas. Taip nutinka todėl, kad grūdinės kultūros neturi pakankamai šuns kailio kokybei reikalingų aliejų, tame tarpe ir omega-3 riebiųjų rūgščių.

Sausas maistas šunims su grūdinėmis kultūromis yra priskiriamos įvairius uždegimus organizme sukeliančiai maisto kategorijai, todėl jį vartojant nuolat jūsų augintiniui gali imti skaudėti sąnarius, o ilgainiui ir išsivystyti tokios ligos kaip artritas.

Grūduose esantis krakmolas, susimaišęs su šuns burnoje esančiomis bakterijomis, virsta dantų apnašomis, kurių nevalant galima sulaukti ir labai rimtų pasekmių.

Nors esame skirtingi, tačiau turime ir panašumų. Šunims, kaip ir žmonėms, yra būdingas grūduose esančio gliuteno netoleravimas, kas gali sukelti autoimuninio pobūdžio ligą – celiakiją. Angliavandeniai sukelia ir kitus virškinimo sistemos negalavimus, pavyzdžiui, vidurių pūtimą.

Grūdai į šuns ėdalą dedami dėl didesnės išeigos, norint pagaminti pigesnį maistą. Priklausomai nuo jame esančio jų kiekio, keičiasi ir ėdalo kaina: kuo daugiau šuns ėdalo sudėtyje yra grūdinių kultūrų, tuo pašaras pigesnis. Dažniausiai šunų maiste sutinkamos grūdinės kultūros yra miežiai, ryžiai, kviečiai, kukurūzai avižos ir rugiai.

 

Begrūdis šunų maistas: privalumai

 

Sausas begrūdis maistas šunims yra šiek tiek brangesnis, tačiau jo kaina yra visiškai pagrįsta: begrūdis ėdalas turi labai daug privalumų. Be to, palyginus su pigiu pašaru, šio maisto šuniui reikia mažiau.

  • Vienas ir svarbiausių teigiamų aspektų yra tas, jog begrūdis sausas maistas šunims išsprendžia maisto netoleravimo problemas, jautresnę virškinimo sistemą turinčių ir į alergijas linkusių šunų negalavimus.
  • Grūdus šiame maiste pakeičia didesnis kiekis mėsos, įvairūs baltymai, riebalai ir aliejai, kurie nealergizuoja ir neapsunkina virškinimo. Begrūdis šunų maistas taip pat yra praturtintas ir įvairiais vitaminais bei mineralais, kurie gerina šuns sveikatą ir suteikia jam kasdienės energijos. Jame taip pat gausu šunims tinkamų daržovių ar kitų nekrakmolingų augalinių kultūrų. Mėsoje ir žuvyje esančios omega-3 riebalų rūgštys užtikrina gerą odos ir kailio būklę.
  • Sausas maistas be grūdų yra tinkamas ir svorio problemų turintiems šunims. Šeriant šiuo ėdalu daug lengviau išlaikyti esamą augintinio svorį ar padėti šuniui numesti nereikalingus kilogramus.
  • Energija. Pagrindinis šuns „variklis“ yra proteinai, o jų šiame maiste yra tikrai gausu. Štai todėl begrūdis maistas yra tinkamas pasirinkimas ir aktyviems šunims, ir tuo atveju, jei jūsų augintiniui reikia papildomos energijos.
  • Begrūdis šunų maistas užtikrina geresnę virškinimo sistemą ir mažesnį apnašų susidarymo kiekį, o tai, savo ruožtu, stipriai pagerina net tik bendrą šuns savijautą, bet ir kvapą, sklindantį iš jo nasrų.

Taigi, sausas begrūdis maistas šunims visiškai užtikrina, kad šuo su maistu gaus visas jo organizmui reikalingas maistines medžiagas, vitaminus ir mineralus, kas jam garantuos puikią sveikatą, gerą savijautą ir tinkamą reprodukcinę sistemą, o jums – energingą, sveiką ir ilgaamžį bičiulį. Tad, rinkdamiesi maistą žinokite, jog ne visada kaina yra svarbiausia.